Уатару Ендо и Юрген Клоп се споразумяха за грешките на Ливърпул при равенството на Ман Юнайтед
The Mirror | 2024-04-08 | 18:34:34

Уатару Ендо осъди прахосничеството на Ливърпул пред вратата на Манчестър Юнайтед вчера, но призовава съотборниците си да останат позитивни, след като не успяха да повторят първо място във Висшата лига.

Победа за отбора на Юрген Клоп на "Олд Трафорд" щеше да ги накара да се издигнат над Арсенал, който спечели като гост Брайтън в събота вечерта. Но Ливърпул пропиля изобилие от шансове, тъй като завърши наравно 2-2 с Юнайтед, като същевременно публикува xG от 3,59.

И Ендо каза: „Разочаровани сме от резултата, защото имахме много шансове в първото полувреме. Мисля, че можехме да вкараме повече и да играем по-добре.

Знаехме, че трябва да започнем силно от началото на мача. направихме от самото начало. Имахме много положения, така че ако вкараме още няколко гола през първото полувреме, мисля, че резултатът ще бъде различен. Но това се случи, така че трябва да останем позитивни и да продължим."

Размишленията на японския полузащитник повториха тези на Клоп, който каза, че неговите играчи е трябвало да вкарат повече срещу отбор на Юнайтед, който не успя да регистрира нито един опит в едностранчив начален период.

Но Клоп все пак настоя, че поради тежестта на съперничеството между Юнайтед, това все още трябва да се счита за спечелена точка, тъй като те преследват втора титла във Висшата лига през последния му сезон начело.

„Трябваше да спечелим мача – това е Ние сами си създадохме няколко проблема, вкарахме първи и не трябваше да имат други голове през първото полувреме Грешка и те веднага го изпълниха. След това стадионът вкарва още един страхотен гол. Ние намерихме начин да се върнем в мача Това е точка в Манчестър Юнайтед.

„Знам как ще го видят хората – две загубени точки, но имаме точка повече, отколкото имахме преди мача в гостуване на Манчестър Юнайтед. Тези мачове са по-специални за нас от другите отбори. Сложиха допълнителна смяна."

"Бързахме малко - бих се радвал да направим допълнителна стъпка. Винаги трябва да вземеш различни неща от играта. Знам, че външният свят ще стане нервен, но трябва да бъдем спокойни - ще бъде пълно с живот, вълнение и желание. Головете, които отбелязахме, ни доведоха до мястото, където сме. Трябва да надграждаме върху това. Справяме се с това по правилния начин.

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите